Zvolte jazyk

 

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur) byla založena v roce 2016 na základě rozvojové zprávy pro česko-bavorské příhraničí z prostředků Bavorského státního ministerstva financí, regionálního rozvoje a vlasti. Od roku 2021 je financována Bavorským státním ministerstvem vědy a umění. Hlavním českým partnerem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura je samostatným oddělením Bavorského vysokoškolského centra pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) a je hlavním kontaktním místem pro otázky bilaterální spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou v oblasti vysokých škol a vědy. 

Hlavním úkolem Česko-bavorské vysokoškolské agentury je přispívat prostřednictvím informací a grantových i stipendijních programů k vybudování excelentních a dlouhodobých partnerství mezi vysokými školami a vědeckými institucemi z obou zemí. Díky diferencovanému konceptu financování akademických výměn na všech úrovních, jakož i asistenci při navazování a udržování výzkumných kooperací se Česko-bavorské vysokoškolské agentuře daří propojovat jednotlivé oblasti bavorské a české vědy.

Programy finanční podpory ČBVA poskytují široké možnosti od stipendií na studijní pobyty, jazykové kurzy, letní a zimní školy v obou zemích přes příspěvky na stáže, zahraniční cesty a exkurze, až po granty pro bilaterální akademické projekty a konference nebo společnou přípravu projektů. Kromě finanční podpory agentura nabízí také zprostředkování kontaktů a poradenství pro studenty, pedagogy, vědecké pracovníky a vedení českých a bavorských vysokých škol a výzkumných ústavů. 

Česko-bavorská vysokoškolská agentura umožňuje široké spektrum akademické spolupráce v oblasti vysokých škol a výzkumu a nabízí síť kontaktů, které přispívají k propojování vysokoškolského vzdělávání a vědy v obou zemích.

  pdfČBVA – stručné informace

  pdfČBVA – plakát

  pdfČBVA – interaktivní leták „Za studiem do Bavorska!“

  pdfČBVA – interaktivní leták „Auf nach Tschechien!“

 
  pdfČBVA – výroční zpráva za rok 2023 (v němčině)

  pdfČBVA – kde nás najdete: hlavní kancelář, druhá kancelář


BAYHOST – Bavorské vysokoškolské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu

BAYHOST – grémia

  pdf BAYHOST – interaktivní leták Study and research in Bavaria

  pdfBAYHOST – interaktivní leták Studien, Forschen und Praktika in Mittel-, Ost- und Südosteuropa

 

Kontakt


BTHA / BAYHOST
Universitätsstr. 31
D-93053 Regensburg

Tel.: +49 (0)941-943-5315

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.btha.cz

 

Kontaktní osoby

Radka Bonacková Projektmanagerin

Radka Bonacková
projektový management

Guttenberger Foto

Martina Guttenberger
stipendijní programy

BTHA Foto Gaier

Kateřina Gaier
grantové programy

stephanie zechmair

Stephanie Zechmair
sekretariát

Foto WHK Pavel Chechelsky

Pavel Chechelský
studentská výpomoc

BTHA SHK Emily Wirth

Emily Wirth
studentská výpomoc

Bayhost stmwk